تاثیر سئوی شبکه‌های اجتماعی در وبسایت

تاثیر سئوی شبکه‌های اجتماعی در وبسایت

تاثیر سئوی شبکه‌های اجتماعی در وبسایت چیست؟ می توانیم بگوییم که شبکه های اجتماعی می توانند تاثیر زیادی بر روی سئوی سایت ها داشته باشند؛ اما این امر چطور ممکن است؟ در مقاله‌ی تاثیر سئوی شبکه‌های اجتماعی در وبسایت به این امر مهم می پردازیم. همراه ما باشید :

 

تاثیر سئوی شبکه‌های اجتماعی در وبسایت

 

شبکه های اجتماعی با روی کار آمدن گوشی های هوشمند متنوع روز به روز در جوامع مختلف فراگیرتر شدند. امروزه کمتر کسی را پیدا می کنید که شبکه های اجتماعی را نشناسد و یا حداقل در یکی یا چندتای آن ها عضو نباشد. شبکه هایی که در ایران محبوب هستند عبارتند از اینستاگرام، لینکدین، توییتر و یوتیوب. حال برای آن که بدانیم تاثیر سئوی شبکه‌های اجتماعی در وبسایت ها به چه صورت است ابتدا به تعریف کوتاهی از سئو می پردازیم. می دانیم که هر کسب و کاری برای دیده شدن و معرفی کار خود در ابتدای امر به یک وبسایت نیاز دارد.

 

محتواها باید برای کاربران جذاب، آموزنده، کنجکاوی برانگیز، منحصر به فرد و به روز باشند….

 

اما سئو چیست؟

 

سئو در واقع مخفف از عبارت Search Engine Optimization است. سئو را می ‌توان مجموعه ‌اي از متدها براي تغيير استراتژيک وب سايت ‌ها دانست. اين روند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي ‌پردازد. پس می توانیم بگوییم که شبکه های اجتماعی می توانند تاثیر زیادی بر روی سئوی سایت ها داشته باشند. حال ممکن است بخواهید بدانید که این تاثیر به چه صورت اتفاق می افتد.

 

در ادامه به موارد تاثیر سئوی شبکه‌های اجتماعی در وبسایت میرسیم:

 

  • از طریق لینک دهی در صفحات اجتماعی می توان مخاطب را به وبسایت ارجاع داد.
  • شبکه های اجتماعی مکانی مناسب برای معرفی و شرح فعالیت های یک کسب و کار و سایت است.
  • به دلیل زیاد بودن مخاطب در فضای شبکه های اجتماعی می توان صفحه ای با نام سایت و کسب و کار خود ایجاد کرد و از آن طریق دیگران را ترغیب به دیدن کرد.
  • در شبکه های اجتماعی می توان با مخاطبان و یا مشتریان، ارتباط نزدیک و مستقیم برقرار کرد.
  • با قرار دادن لینک در صفحات شبکه های اجتماعی ترافیک کلیلک سایت را می توان بیشتر کرد.
  • امکان تولید Inbound Link به واسطه افزایش آگاهی از اسم تجاری
  • پاسخ گویی مناسب تر در فضای شبکه های اجتماعی باعث ایجاد اطمینان کاربران می شود.
  • پایین آمدن بانس ریت، افزایش ماندگاری و بازدید مجدد از سایت

 

جالب است بدانید که هر کدام از شبکه های اجتماعی تاثیر متفاوتی را بر وب سایت ها داشته اند و عده ای آن ها را به دقت بررسی کرده اند. اما آن چیز که در همه ی آن ها مشترک است، مهم بودن محتوا و کیفیت آن به هر لحاظ است. کیفیت محتوا بیشتر از هر عنصر دیگر باعث تاثیر بر سئو از طرف شبکه های اجتماعی است.